Як виглядало би місто, мер якого – дитина? В рамках ініціативи ЮНІСЕФ «Громада, дружня до дітей та молоді» створено карту «Міста дитячих мрій»

Діти з усієї України взяли участь у створенні карти «Міста дитячих мрій» (завантажити карту) в рамках проекту «Громада, дружня до дітей та молоді», який реалізує Представництво Дитячого Фонду ООН (ЮНІСЕФ). Асоціація міст України бере участь у впровадженні ініціативи та входить до складу конкурсної комісії «Громада, дружня до дітей та молоді».
Діти у формі відео, малюнків або текстів розказували про те, яким би хотіли бачити своє місто і що змінили би у ньому, якби раптом очолили його. Найоригінальніші та найцікавіші пропозиції, лягли в основу карти «Міста Дитячих Мрій». Її використають, щоб створити у громадах дружнє середовище до дитини.
«Я б дуже хотів, щоб усі люди дотримувалися правил безпеки дорожнього руху і не було ніколи ДТП. Якби я був мером, я би давав нагороду кожному, хто дотримується цих правил», — каже 9-річний Святослав з Полтави.
«Нам з друзями немає де гуляти. Тільки на стадіоні в футбол грати, але я не люблю футбол. Ми в Одесі бачили майданчик, де скейтери, ролери і велосипедисти катаються. От би і нам таку, в нашому районі», — пропонує 12-річний Родіон, з м. Дніпро.
Також діти хочуть рухатись у ногу із часом та розвивати свої міста відповідно до вимог сьогодення: вирішити проблему зі старими будинками; здійснити перепланування міста, врахувавши зростання кількості мешканців та автомобілів; створити інноваційні центри, в яких діти могли би змалечку вчитись працювати із новітніми технологіями. «Щоб не було заторів, треба збудувати ще одну трасу, прямо над машинами. І бензинові машини поміняти на електричні. Тоді глобальне потепління зупиниться», — каже 6-річний Ростислав із Києва.
Щоб покращити екологію пропонують також встановити очисні споруди на заводах, збільшити зелені насадження, а також поширити ідею сортування сміття серед населення. Також малеча хотіла би розвинути велоінфраструктуру: з міркувань екології і безпеки.
Не оминули діти увагою і соціальні проблеми. Пропонують підтримувати малозабезпечені сім’ї та працювати над інклюзивністю. «Треба дуже багато пандусів. Щоб вони були не круті, як у наших підземних переходах, щоб мами з колясками, або люди на візочках могли проїхати вверх чи вниз», — зазначає 8-річний Тарас із Запоріжжя.
 
Нагадаємо, 29 березня 2018 року в Будинку Уряду України відбулося урочисте підписання меморандуму «Громада, дружня до дітей та молоді» між Кабінетом Міністрів України, Дитячим фондом ООН (ЮНІСЕФ), Фондом ООН у галузі народонаселення (ЮНФПА), Асоціацією міст України, низкою громадських організацій. Метою цього Меморандуму є забезпечення співпраці та партнерства між Сторонами у впровадженні програми «Громада, дружня до дітей та молоді». Перед підписанням меморандуму у рамках Проекту ПУЛЬС Асоціація міст України у січні-березні 2018 року провела конкурс серед громад «Міста, дружні до дитини». Метою конкурсу було виявлення кращих ідей та існуючих практик створення дружнього до дітей середовища. Завдяки співпраці Асоціації з ЮНІСЕФ, громади-переможці конкурсу були долучені до перших громад, які повноцінно задіяні у Всесвітній ініціативі ЮНІСЕФ.​
24 вересня під час Дня діалогу з владою у Тернополі Асоціація міст України підписала з ЮНІСЕФ Меморандум про наміри та взаємодію​.
У жовтні 2018 року Асоціація міст України надала пропозиції до цих законопроектів щодо розширення інструменту державної підтримки громад, дружніх до дітей та молоді.
20 березня Уряд схвалив законопроекти, які передбачають підтримку громад, дружніх до дітей та молоді. У розробці цих проектів Закону брала участь АМУ.
 
Довідково
Ініціатива ЮНІСЕФ «Громада, дружня до дітей та молоді» об’єднує місцеву владу, громадянське суспільство та бізнес задля спільної мети – створення комфортного для дітей та молоді середовища, де кожен може реалізувати свій потенціал. Партнерами ініціативи в Україні є Фонд ООН у галузі народонаселення (UNFPA); Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України; Міністерство соціальної політики України; Міністерство молоді та спорту України; Всеукраїнська асоціація органів місцевого самоврядування «Асоціація міст України»; Уповноважений Президента України з прав дитини, Національна Молодіжна Рада України.
Ініціатива передбачає захист 5 базових прав дитини, включаючи право бути почутими, право на охорону здоров’я, освіту, соціальний захист, право на безпеку, дитинство, визнання та справедливе ставлення. Громади, які ведуть активну роботу в напрямку захисту прав дітей та молоді та успішно реалізували план дій, отримують офіційний статус, який дозволить громаді більш тісно працювати з іншими громадами, як всередині України, так і за її межами, залучати інвестиції, передусім, у соціальні проекти, а також сигналізувати про досягнення та позитивні зміни для дітей та молоді.

Всі права застережено ©2018-2019 Івано-Франківське регіональне відділення асоціації міст України