АМУ провела нараду щодо спрощення публічних закупівель для громад

23 вересня Асоціація міст України спільно з Міністерством економіки України, ДП "Прозорро" та Трансперенсі Інтернешнл Україна провела онлайн нараду щодо проблемних питань, пов’язаних з проведенням закупівель міськими, селищними та сільськими радами. До участі були запрошені представники органів місцевого самоврядування - працівники місцевих рад, які відповідальні за здійснення закупівель. Модератором заходу виступив експерт експерт з питань місцевого економічного розвитку АМУ Євгеній Шаповалов.
У нараді взяла участь народний депутат України Лариса Білозір, яка є співавторкою законопроєкту №5289, що спрощує організацію та проведення процедур закупівель громадами. Нагадаємо, АМУ підтримує цей законопроєкт, оскільки у разі його прийняття він усуне перешкоди в оперативному виконанні функцій органів місцевого самоврядування щодо задоволення потреб громадян в отриманні життєво необхідних послуг, у тому числі в сфері охорони здоров’я та освіти (читати більше).
Л.Білозір розповіла учасникам наради про актуальні законодавчі ініціативи у сфері публічних закупівель сільськими, селищними радами, міськими територіальними громадами . 
Генеральний директор ДП "Прозорро" Василь Задворний та його заступниця Наталя Шимко презентували аналіз закупівель міських, сільських та селищних рад за даними Prozorro.
Плани Міністерства економіки України щодо внесення змін до законодавства з публічних закупівель озвучила Анна Юлдашова - заступник директора департаменту регулювання сфери публічних закупівель.
Під час обговорення представники місцевого самоврядування представили свої пропозиції до законодавства та акцентували увагу на практичних проблемах, що виникають під час проведення публічних закупівель.
Довідково. Внесення змін в Закон України «Про публічні закупівлі» в частині збільшення вартісних меж в допорогових закупівлях з 50 тис.грн до 200 тис.грн - один з пунктів Звернення АМУ до керівництва держави, схваленого під час ХVІ Українського муніципального форуму (читати більше) . 

Всі права застережено ©2018-2021 Івано-Франківське регіональне відділення асоціації міст України