«Малі міста – великі враження»: розклад серпневих подій. Запрошуємо відвідати!

«Малі міста – великі враження» - це конкурс культурно-мистецьких проектів громад з населенням до 50 тисяч людей, спрямований на розвиток культурно-економічного потенціалу територій через підтримку стартапів, що пов’язані із культурною спадщиною громад. Фінансування таких ініціатив відбувається за кошти грантової програми Уряду. Нагадаємо, ідея конкурсу належить ГО «Інститут культурної політики». Він уже другий рік поспіль реалізується Асоціацією міст України та Українським центром культурних досліджень за підтримки Міністерства культури України. У 2018 році переможцями конкурсу  стали 8 проектів, прочитати про які можна у підсумковому виданні (перейти).

На впровадження культурно-мистецьких проектів громад у 2019 році Уряд виділив 50 млн грн, у конкурсі перемогли 74 проекти.

Виконавчий директор АМУ Олександр Слобожан: 

«Малі міста у всьому світі є зберігачами культурної спадщини та національної ідентичності. Завдяки ініціативі «Малі міста – великі враження» невеликі громади отримують можливість  розвиватися, зростати та ставати культурними центрами з власним потенціалом. Я пишаюся тим, що наша Асоціація залучена до такої доброї справи!»

Реалізація проектів-переможців триває. Пропонуємо розклад подій та заходів, що відбудуться протягом серпня.

 

► 23-24 серпня

м. Надвірна, Надвірнянський район Івано-Франківської обл.

Проведення на території замку Куропатви (Пнівський замок ХV століття) в м. Надвірна етнофестивалю «Дженджур Фист»

Захід на території замку Куропатви (Пнівський замок ХV століття) – це вже те, заради чого варто їхати. Завдяки популяризації даного об’єкту та ініціативи Надвірнянської РДА протягом 2017-2019 років замок реставрується та консервується для його збереження. А ще поруч Яремче та Буковель, а також Музей «Нафтопромислів Галичини». «Дженджур Фист» об’єднає гуцульську тематику, середньовіччя, сучасне мистецтво, благодійні акції, патріотичне спрямування, залучення різновікового населення.

Дізнатися більше

 

 

► 24 серпня

м. Рогатин, Рогатинський район Івано–Франківської обл.

Створення Центру дослідження нематеріальної культурної спадщини Рогатинського Опілля

Гончарний опільський промисел, обрядовість, весільне вбрання та гастрономічні особливості приваблюють приїхати саме сюди 24 серпня і насолодитися тонкощами нематеріальної культурної спадщини.

Дізнатися більше

 

Джерело: https://www.auc.org.ua/novyna/mali-mista-velyki-vrazhennya-rozklad-serpnevyh-podiy-zaproshuyemo-vidvidaty

 

Всі права застережено ©2018-2020 Івано-Франківське регіональне відділення асоціації міст України