«Малі міста –великі враження» - це перший проект в Україні, спрямований на розвиток культури у малих містах та залучення інвестицій через реалізацію творчого потенціалу громад

019
6 вересня Експерт з розроблення законодавства та управління ресурсами органів місцевого самоврядування Асоціації міст України Людмила Даменцова взяла участь у прес-конференції УКРІНФОРМ, де розповіла про проект «Малі міста – великі враження» та поділилася досвідом відбору проектів: «Для мене - це велика честь - бути членом Експернтої ради проекту «Малі міста –великі враження». Проекти було досить складно відбирати. Відбір тривав декілька днів майже безперервно, і в результаті із 160 ініціатив ми обрали 74. Чудово, що у цьому році Уряд виділив кошти на реалізацію культурних проектів малих міст,  адже як відомо, зазвичай культурні ініціативи фінансуються відповідно до залишкового принципу. Але ця тенденція зараз змінюється, що є дуже позитивним для нашої країни. «Малі міста – великі враження» - це перший в Україні проект, який фінансує поточні, а не капітальні видатки громад, що дозволяє громадам шукати щось особливе на своїх територіях та втілювати ідеї, реалізовувати творчий потенціал, залучати інвестиції через культуру».
 
Нагадаємо, до складу Експертної ради, затвердженого Наказом Мінкульту, увійшли Виконавчий директор Асоціації міст України Олександр Слобожан та експерт з розробки законодавства та управління ресурсами органів місцевого самоврядування Асоціації міст України Людмила Даменцова.
у 2018 році пілот конкурсу «Малі міста – великі враження» було реалізовано Асоціацією міст України та Українським центром культурних досліджень за фінансової підтримки Міністерства культури України. Ідея проекту належить ГО «Інститут культурної політики». Конкурс підтримав Прем'єр-міністр України Володимир Гройсман. У рамках проекту, шляхом проведення відкритого конкурсу, експертною радою Міністерства культури України відібрано 8 зі 158 проектів для впровадження пілотних культурних стартапів, що пов’язані із культурною спадщиною. У січні 2019 року побачило світ видання за підсумками проекту (перейти). На впровадження ініціативи «Малі міста – великі враження» у 2019 році Уряд виділив 50 млн грн.  Цього року у конкурсі перемогли 74 проекти (ознайомитися з переліком проектів-переможців). 

 

Всі права застережено ©2018-2020 Івано-Франківське регіональне відділення асоціації міст України