Уряд виділив 895 млн грн на забезпечення киснем ковідного ліжкового фонду. Громадам доцільно звернутися до облдержадмінстрацій для отримання фінансування

 

11 листопада 2020 року Кабінет Міністрів України ухвалив рішення про виділення 895 млн грн на забезпечення киснем ліжкового фонду закладів охорони здоров’я, які надають стаціонарну медичну допомогу пацієнтам з гострою респіраторною хворобою СОVID-19, спричиненою коронавірусом SАRS-СоV-2.
Органи місцевого самоврядування останнім часом постійно готують додаткові ліжка в лікарнях, обладнують відділення.
Асоціація міст України звернулася до Міністра охорони здоров’я з проханням невідкладно виділити кошти з Фонду боротьби з гострою респіраторною хворобою COVID-19 на першочергове придбання діагностичних тестів та забезпечення киснем медичних закладів. 
17 жовтня 2020 року Розпорядженням Керівника робіт з ліквідації наслідків медико-біологічної надзвичайної ситуації природного характеру державного рівня, пов’язаної із поширенням коронавірусної хвороби (COVID-19) Максима Степанова доручено повністю перепрофілювати заклади охорони здоров’я, які увійшли до Переліку закладів охорони здоров’я, що надають медичні послуги пацієнтам з гострою респіраторною хворобою COVID-19, спричиненою коронавірусом SARS-CoV-2. Цим розпорядженням затверджено Вимоги до медичних закладів, які внесені до Переліку закладів охорони здоров’я, що надають медичні послуги пацієнтам з гострою респіраторною хворобою COVID-19 та підлягають повному перепрофілюванню для госпіталізації пацієнтів з гострою респіраторною хворобою COVID-19.
Вимогами передбачено, що пріоритетом для визначення повністю перепрофільованих закладів мають бути заклади, що знаходяться в містах обласного значення. Робота закладів, які не є повністю перепрофільованими і мають відділення та/або корпуси для лікування пацієнтів з гострою респіраторною хворобою COVID-19 допускається тільки у містах з населенням менше 100 000 осіб або за відсутності іншого закладу охорони здоров’я на адміністративно-територіальній одиниці для забезпечення медичних послуг, що не пов’язані з гострою респіраторною хворобою COVID-19.
Основні вимоги до мережі медичних закладів, які внесені до Переліку закладів охорони здоров’я, що надають медичні послуги пацієнтам з гострою респіраторною хворобою COVID-19 та підлягають повному перепрофілюванню для госпіталізації пацієнтів з гострою респіраторною хворобою COVID-19:
 • мінімальна кількість ліжок - 80, у тому числі не менше 8 ліжок інтенсивної терапії;
 • забезпечення ліжкового фонду подачею кисню не менше, ніж на 50% від загальної кількості ліжок закладу або наявністю виходу централізованого постачання кисню у 50% приміщень, призначених для стаціонарного лікування у термін до 31.10.2020 р.
Наразі органи місцевого самоврядування працюють над налагодженням системи кисневого постачання, а також забезпеченням кисневими концентраторами опорних лікарень. Адже це одна з умов для прийому хворих з гострою коронавірусною хворобою.
Кількість пацієнтів, які потребують госпіталізації, постійно збільшується. Тому всі міста розгортають додаткові ліжка. Лікарні готуються і облаштовують відділення для лікування хворих на COVID-19.
Недостатній рівень фінансування не дозволяє органам місцевого самоврядування виконувати делеговані державою повноваження з забезпечення доступності і безоплатності медобслуговування на відповідній території, розвитку всіх видів медобслуговування та вдосконалення мережі закладів охорони здоров’я.
Для забезпечення прав жителів громад на доступну медичну допомогу Асоціація міст України рекомендує органам місцевого самоврядування невідкладно звернутися до голів обласних державних адміністрацій з пропозиціями та відповідним фінансово-економічним обґрунтуванням щодо збільшення видатків на забезпечення подачею кисню ліжкового фонду медичних закладів, які надають стаціонарну медичну допомогу хворим на гостру респіраторну інфекцію COVID-19.
3 листопада АМУ звернулася до Уряду з проханням забезпечити медичну сферу належним фінансуванням.

Довідково.
На заходи з запобігання гострій коронавірусній хворобі з місцевих бюджетів уже витрачено 3,4 млрд грн, з яких 1,3 млрд грн (з державного бюджету – 682 млн грн) на придбання медичного обладнання, 1,3 млрд грн (з державного бюджету - 473 млн грн) на придбання медикаментів, медичних виробів та витратних матеріалів тощо.
За даними Центру громадського здоров’я, станом на 11 листопада в Україні зафіксовано 10611 нових підтверджених випадків коронавірусної хвороби COVID-19 (з них дітей - 350, медпрацівників – 493).
 За останню добу:
 
 • госпіталізовано (особи) –
1453
 • летальних випадків –
191
 • одужало (особи) –
6802
Здійснено тестувань за добу –    в т. ч.:
73285
 • методом ПЛР —
43908
 • методом ІФА —
29377
За весь час пандемії в країні:
 
 • захворіло (особи) –
489808
 • одужало (особи) –
221459
 • летальних випадків –
8947
 • проведено ПЛР-тестувань –
3735166

Всі права застережено ©2018-2020 Івано-Франківське регіональне відділення асоціації міст України