АМУ надала зауваження до законопроєкту про зупинення строків надання адміністративних послуг

Асоціація міст України опрацювала законопроєкт «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо перебігу строків звернення за отриманням адміністративних та інших послуг під час дії карантину» №5454 від 29.04.2021 р.

Так, законопроєкт пропонує:

- внести зміни до статті 10 Закону «Про адміністративні послуги» щодо врегулювання питання зупинення перебігу строків звернення за отриманням адміністративних послуг та строків їх надання, визначених законом, у разі встановлення Урядом відповідно до Закону «Про захист населення від інфекційних хвороб» карантину на період, необхідний для ліквідації епідемії чи спалаху особливо небезпечної інфекційної хвороби, у тому числі з метою запобігання поширенню COVID-19;

- внести зміни до підпункту 3 пункту 2 «Прикінцеві положення» Закону «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19)» для відновлення перебігу строків надання адміністративних та інших послуг в умовах карантину.

АМУ зауважує, що внесення до загальних норм ч. 6 ст. 10 Закону «Про адміністративні послуги» приписів, що мають тимчасовий характер і стосуються коронавірусної хвороби, є невиправданим та таким, що не відповідає нормопроєктувальній техніці. Крім того, це питання врегульоване спеціальним законом, а саме пп. З п. 2 розділу II «Прикінцеві положення» Закону «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19)».
Запровадження загальних норм на випадок будь-якої нової епідемії у майбутньому може мати місце, проте, як свідчить пояснювальна записка, законопроєкт не ставить такої мети і не враховує, що зупинення перебігу строків надання адміністративних та інших послуг на період встановлення карантину є вимушеною мірою, оскільки інфекційні хвороби впливають не лише на заявників, а й на виконавців. Тому запропонована у законопроєкті редакція ставить під загрозу життя і здоров'я державних службовців та посадових осіб місцевого самоврядування. Законом необхідно уповноважити Уряд визначати граничні межі продовження таких строків з огляду на епідеміологічну ситуацію.

Асоціація міст України не підтримує такий спосіб врегулювання питання зупинення перебігу строків звернення за отриманням адмінпослуг/строків їх надання та наголошує на тому, що законопроєкт №5454 необхідно повернути на доопрацювання.

 

Лист АМУ

Всі права застережено ©2018-2021 Івано-Франківське регіональне відділення асоціації міст України