О.Слобожан: важливо формувати єдиний голос місцевого самоврядування, тож асоціації мають об’єднуватися, а не сепаруватися

14 червня відбувся круглий стіл «Правовий статус асоціацій органів місцевого самоврядування: проблеми та перспективи», організатором якого виступив Комітет Верховної Ради України з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування за підтримки Швейцарсько-українського проекту «Підтримка децентралізації в Україні» DESPRO.

Мета - обговорення актуальних питань належного правового забезпечення інституційної спроможності асоціацій органів місцевого самоврядування, інноваційних форм та методів діяльності, достатнього обсягу повноважень та ефективного механізму їх реалізації.

Учасники: представники асоціацій органів місцевого самоврядування, заступник Міністра розвитку громад та територій України Вячеслав Негода, народні депутати України – Голова Комітету Верховної Ради з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування Андрій Клочко, члени Комітету - Лариса БілозірВячеслав РубльовОлександр Аліксійчук, представники експертного середовища. Модератором дискусій виступив народний депутат України Віталій Безгін, голова підкомітету з питань адміністративно-територіального устрою та місцевого самоврядування Комітету Верховної Ради України з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування.

Асоціацію міст України на заході представляли Виконавчий директор АМУ Олександр Слобожан та аналітик АМУ Олександр Логінов.

Під час виступу на дискусійній панелі "Асоціації органів місцевого самоврядування: досягнення та плани" Олександр Слобожан презентував історію та передумови створення Асоціації міст України і наголосив, що АМУ вже 29 років захищає інтереси громад. На сьогоднішній день АМУ вже об’єднує майже тисячу територіальних громад, в яких проживає близько 90% населення України. Також він зауважив, що наявність в АМУ чотирьох палат: великих, середніх, малих міст, а також сіл, селищ та їх об’єднань дозволяє переймати практики та досвід вирішення проблемних питань і обмінюватися кращими кейсами муніципального управління.

Щодо перспектив співробітництва та правового статусу асоціацій органів місцевого самоврядування О.Слобожан підкреслив, що надважливим завданням має бути об'єднання.

Можливо відповідний Закон потребує змін, але вони мають бути спрямовані на посилення інституційної спроможності асоціацій. Нам необхідно формувати єдиний голос місцевого самоврядування. Тож я маю один заклик до колег: будь-яке сепарування – це завжди погано, в той час як єднання – необхідна та важлива річ, - наголосив О.Слобожан.

Про форми такого об’єднання виконавчий директор АМУ зазначив, що Асоціація міст України готова до розробки таких пропозицій, а також відкрита до подальшого діалогу з цього питання.

 

► Презентація «Асоціація міст України: 29 років на захисті громад» (завантажити)

 

Під час круглого столу транслювалося відео про Асоціацію міст України:

 

Аналітик АМУ Олександр Логінов під час дискусійної панелі "Асоціації органів місцевого самоврядування: міжнародний досвід" відзначив, що місцеве самоврядування найбільш захищене там, де національні асоціації виступають консолідованим голосом. В таких умовах органам державної влади навіть простіше будувати свою політику, розвивати її окремі напрямки.

Повне відео заходу доступне за посиланням.

Всі права застережено ©2018-2021 Івано-Франківське регіональне відділення асоціації міст України