Івано-Франківськ найпублічніше місто в Україні

Координатор громадянської мережі ОПОРА Іван Марнуняк зазначає, що основним завданням було не тільки дослідити, але й запровадити традицію покращення публічності не тільки Івано-Франківська, а й інших міст, пише Типовий Франківськ.

З 2013 до тепер, Івано-Франківськ завжди посідав першу сходинку у рейтингу.

Муніципалітету Івано-Франківська вдалося зберегти лідерські позиції в рейтингу за 2018 рік завдяки забезпеченню зручного доступу громадян до адміністративних послуг, продовженню практики використання електронних сервісів, відсутності процедурних обмежень щодо доступу мешканців міста до засідань колегіальних органів міськради та систематичному впровадженню політики відкритих даних.

У порівнянні з даними минулорічного дослідження, індекс публічності міського голови Івано-Франківська зріс на 7,75% та становить 97,45%. Це найвищий результат серед решти міських голів, причому першість у рейтингу підтверджується третій рік поспіль.

Проте, серед недоліків, які були зафіксовані, слід виокремити відсутність комплексної інформації про всіх 26 штатних і позаштатних радників міського голови.

Загальнонаціональному рейтингу виконавчі органи Івано-Франківської міської ради покращили свій показник на 6,65%, що дозволило їм з результатом у 83,15% теж розташуватися на першому місці рейтингу.

В основному ріст показника публічності пов’язаний з ефективним впровадження політики відкритих даних, а саме – оприлюдненням наборів даних у форматах, які не лише спрощують процес опрацювання інформації, але й дозволяють її автоматичну обробку.

Зазначається, що Івано-Франківська посів друге місце з показником 81,3%. У порівнянні з минулим роком він зріс на 12,6%. Це зумовлено покращенням практики звітування депутатів перед виборцями.

Так, більша частина депутатів прозвітували про свою роботу відповідно до затвердженого графіку і лише 5 депутатів із 42 не проінформували виконавчі органи про результати звітування. 

Нагадаємо, що у попередні роки найвищі показники відкритості прозорості та підзвітності демонстрували муніципали з Івано-Франківщини, Києва, Луцька, та Вінниці.

"Франківськ є найпублічніше місто. Це означає, що всі мешканці мають право доступу до влади. Так, є над чим працювати, бо є нюанси, які виявлені. Ми будемо над цим працювати, щоб наше місто стало ще кращим. Хотілося б полегшити доступ до публічної інформації на сайті, щоб інформацію було легше знайти. Будемо працювати над цим", - зазначає міський голова Івано-Франківська Руслан Марцінків.

За підсумками вимірювання індексу публічності попередніх років Франківськ належав до категорії міст із задовільним рівнем публічності.

"Водночас, залишається ще низка недоліків, пов’язаних, в першу чергу, з доступом до комплексної інформації про орган місцевого самоврядування та його діяльність", - каже Іван Маруняк.

Він зазначив деякі рекомендації :

Для міського голови:

- забезпечити доступ громадян до електронної декларації місткого голови через офіційний сайт міста;

- Забезпечити постійний і безперешкодний доступ до тексту звіту про діяльність міського голови

- Забезпечити громадянам можливість вільного доступу до вичерпної інформації про кожну особу з категорії позаштатних і штатних радників міського голови.

Для підвищення публічності виконавчих органів :

- забезпечити вільний доступ громадян до комплексної інформації про виконавчі органи

- Забезпечити доступ до повного переліку наборів відкритих даних які підлягають оприлюдненню

- Запровадити стандартизовану практику систематичного комплексного інформування громадян про громадські слухання та їх результати

- Забезпечити доступ до інформації, яку нап б найчастіше

- Розширити політику відкритих даних на фінансові звіти комунальних підприємств та на звіти про виконання по портів бюджетних програм

Для підвищення публічності депутатів:

- оприлюднити повні бібліографічні відомості про депутатів на сайті міської ради

- Запровадити практику звітування депутатських комісій про результати своєї діяльності

- Налагодити регулярну відео трансляцію сесій міської ради

- Забезпечувати оперативне висвітлення на офіційному сайті міської ради інформації про реєстрацію депутатів на засіданнях

- Поширити практику звітування перед громадою на весь депутатський корпус міської ради

Всі права застережено ©2018-2020 Івано-Франківське регіональне відділення асоціації міст України