Грантові можливості: Листопад 2019

Добірка актуальних грантових можливостей

Листопад 2019

************************************ 

Програма малих грантів публічної дипломатії – академічні та освітні програми

Посольство США в Києві оголошує Програму малих грантів публічної дипломатії на 2019-2020 роки для підтримки проектів у галузі освіти. За умови наявності коштів, Посольство буде виділяти невеликі гранти, як описано нижче, для громадських/недержавних організацій, що базуються в Україні та США. Конкретні тематичні пріоритети та програмні вимоги детально описані нижче. Проект повинен бути адаптований до української аудиторії, а всі проектні заходи, що підтримуються грантом Посольства США, повинні проходити в Україні та містити американський компонент.

ВИМОГИ ДО КОНКУРСАНТІВ

Громадські/недержавні організації, зареєстровані в Україні та в США, мають право подати заявку. Організації третіх країн до участі у конкурсі не допускаються.

Приорітети конкурсу:

Проекти, які підтримують процес реформи освіти в Україні, спираючись на відповідний змістовний компонент американської освітньої системи, включаючи можливості підвищення кваліфікації для вчителів середніх шкіл та закладів післяшкільної освіти.

Проекти, які сприяють розвитку співпраці між освітніми установами та громадськими організаціями, місцевими адміністраціями та бізнесом для підтримки регіонального розвитку та децентралізації.

Проекти, спрямовані на розробку або розширення послуг з кар’єрного консультування у середніх школах та після їхнього закінчення.

Проекти, орієнтовані на розвиток лідерства молоді у сферах підприємництва, фінансів, інновацій та громадянської освіти.

Проекти, які використовують американський досвід для розвитку та зміцнення цінностей толерантності, різноманітності та інклюзивної освіти серед студентів середньої школи та/ або закладів післяшкільної освіти.

Заохочуються проекти за участі американських освітніх експертів. Усі проекти повинні висвітлювати американсько-українську академічну співпрацю чи просування українських освітніх цілей шляхом використання значущих досліджень, освітніх підходів та практичного досвіду США.

Перевага надаватиметься проектам, в яких партнерські відносини між американськими та українськими навчальними закладами вже налагоджені та/або мають потенціал до подальшої співпраці.

Цей конкурс не підтримує пропозицій, орієнтованих на дошкільну та початкову освіту.

ДОДАТКОВІ ВИМОГИ ДО КОНКУРСАНТІВ

Усі організації, які подають заявку на отримання федеральної допомоги, повинні мати номер Dun & Bradstreet (DUNS) перед поданням заявки, а також номер CCR (NCAGE) та активний рахунок у Системі управління грантами (SAM.gov), перш ніж грантова угода може бути укладена. Посольство США не надає допомоги та консультацій щодо реєстрації DUNS, NCAGE та SAM. Будь ласка, зверніться до https://ua.usembassy.gov/education-culture/current-programs-grants/ для отримання додаткової інформації щодо процесу отримання необхідних реєстрацій.

РОЗМІР ФІНАНСУВАННЯ ТА ДОЗВОЛЕНІ ТИПИ ВИТРАТ

За умови наявності коштів, організації можуть подавати заявки на гранти до 50 000 доларів. Програма заохочує, але не вимагає від організацій надавати частку витрат та / або координувати фінансування з іншими донорами. Допустимі витрати – це ті, що безпосередньо пов’язані з проектною діяльністю. Запити на обладнання можуть становити не більше 20% від загального бюджету грантової пропозиції.

Витрати, понесені до початку офіційного грантового періоду (до укладення грантової угоди), не будуть відшкодовані.

Пропозиції не можуть включати запити на фінансування наступних витрат:

Оренда офісу та комунальні послуги

Капітальні покращення, такі, як будівництво та ремонт

Придбання транспортних засобів

Діяльність, яка передбачає прояви партійності або підтримку виборчих кампаній

Проекти соціального спрямування

Академічні чи аналітичні дослідження (якщо це не складова, необхідна для реалізації більшого проекту)

Стипендії

Розваги, включаючи прийоми, соціальні заходи, церемонії, вечірки, екскурсії

Подорож до США та діяльність у Сполучених Штатах

Написання художньої літератури

ГРАНТОВА ЗАЯВКА ТА ПРОЦЕДУРА ЇЇ ПОДАННЯ

Хронологія: Заявки приймаються постійно з 5 листопада 2019 року по 21 червня 2020 року. Заявки, надіслані до, або після цих дат, не розглядатимуться.

Повідомлення про надання грантів буде надіслано приблизно через три тижні після зазначених нижче дат розгляду (не враховуючи затримок, пов’язаних із наявністю коштів).

Заявки будуть розглядатися за наступним розкладом:

20 січня 2020 року: Конкурсна комісія розпочне розгляд грантових пропозицій, отриманих до 19 січня 2020 р., 23:59 за східноєвропейським стандартним часом. Будуть розглянуті проекти, які починаються у період з лютого 2020 року до травня 2020 року.

20 квітня 2020 року: Конкурсна комісія розпочне розгляд грантових пропозицій, отриманих до 19 квітня 2020 р., 23:59 за східноєвропейським стандартним часом. Будуть розглянуті проекти, які починаються у період з травня по липень 2020 р.

22 червня 2020 року: Конкурсна комісія розпочне розгляд грантових пропозицій, отриманих до 21 червня, 2020 р., 23:59 за східноєвропейським стандартним часом. Будуть розглянуті проекти, які розпочнуться у період з липня до жовтня 2020 року.

Примітка: Організація може подавати лише одну заявку протягом кожного циклу. Будь-які заявки, отримані після перелічених вище дат розгляду, будуть розглянуті в наступному циклі огляду. Неповні заявки розглядатися не будуть.

Програма малих грантів публічної дипломатії уряду США – "Культура та програми для молоді" 

Посольство США в Україні оголошує Програму малих грантів публічної дипломатії на 2019-2020 роки для підтримки проектів у сфері культури та програм для молоді.  Заявки мають безпосередньо відповідати тематичним приоритетам, описаним нижче.  За умови наявності коштів, Посольство надаватиме гранти, як описано нижче, громадським/неурядовим неприбутковим організаціям, зареєстрованим в Україні або США.  Програмні вимоги детально описані нижче.  Проект має бути призначено для української аудиторії, а всі передбачені ним заходи, що підтримуються грантом Посольства США, повинні відбуватися в Україні та містити американський компонент.

ВИМОГИ ДО УЧАСТІ:   

Громадські/недержавні організації, зареєстровані в Україні та в США, мають право подати заявку. Організації з третіх країн та приватні особи до участі у конкурсі не допускаються.

Теми конкурсу:

Проекти, присвячені виконавському й образотворчому мистецтву, які включають музику, танець, театр, літературу, кіно, фотографію та відео, але не обмежуються ними.

Проекти, присвячені галерейним виставкам живопису, скульптури, фотографії, інших артефактів, карикатур, муралів і подібних творів.

Інноваційні проекти для молоді в таких сферах як кулінарне мистецтво, спорт (командний або індивідуальній, традиційний або екстремальний), урбанізм, дизайн ігор (відео та настільних), віртуальна реальність тощо.

Приорітети для фінансування:

Створення можливостей для жінок, молоді та соціально невлаштованих спільнот, що включають в себе ветеранів, людей з обмеженими можлиивостями, внутрішньо переміщених осіб тощо.

Боротьба за права людей з обмеженими можливостями.

Заохочення збереження і докомунтації національної пам’яті та ідентичності.

Інтеграція соціально невлаштованих спільнот.

Підтримка єдності та толерантності між різними релігійними, етнічими, мовними та гендерними групами.

Підтримка громадського суспільства в Україні.

Підтримка інновацій, особливо в технологічному секторі.

Зміцнення культурних звязків між Україною і США.

Всі проекти повинні знайомити українців з американською культурою або підкреслювати американсько-українську співпрацю у вибраній тематичній сфері. Участь американських митців або експертів активно заохочується. Перевага надаватиметься колабротивним та сталим проектам, які міститимуть освітні елементи і відбуваються в регіонах України, які рідше задіяні в програмах допомоги.

ДОДАТКОВІ ВИМОГИ ДО ОРГАНІЗАЦІЙ:

Всі організації, що подають проектні заявки на грантові програми уряду США, повинні одержати номер Dun & Bradstreet Number (DUNS) ще перед поданням заявки, номер CCR (NCAGE), а також зареєструватись і мати дійсний статус у федеральній Системі управління надаванням контрактів – System for Award Management (SAM.gov) до того, як організації буде надано грантові кошти.

Детальнішу інформацію щодо процесу отримання необхідних реєстрацій див. на:

https://ua.usembassy.gov/uk/education-culture-uk/current-programs-grants-uk

РІВЕНЬ ФІНАНСУВАННЯ І ДОПУСТИМІ ВИТРАТИ:

Залежно від наявності коштів, організації можуть подавати завки на гранти розміром від $10,000 до $50,000.  Допустимі витрати – це ті кошти, які безпосередньо стосуються проектної діяльності. Програма заохочує (але не вимагає) організації подавати проекти, які включають також власні внески та/або кошти, отримані від інших донорів.

Кошти, витрачені перед початком офіційного періоду дії гранту (pre-award costs), не відшкодовуються.

Види діяльності та заходи, що не підлягають фінансуванню:

Оренда офісного приміщення та оплата комунальних послуг.

Будівництво, модернізація приміщень або обладнання.

Придбання автомобілів.

Діяльність, що свідчить про підтримку тих чи інших політичних партій або виборчих кампаній.

Благодійні проекти або такі, що стосуються соціальної допомоги.

Академічні або аналітичні дослідження (якщо вони не є частиною більшого

проекту).

Стипендії.

Витрати на розваги (прийняття, громадські заходи, урочистості, алкогольні напої,

коктейльні вечірки, екскурсії).

Кошти, пов’язані з поїздками до Сполучених Штатів та діяльністю у Сполучених

Штатах.

Написання книжок.

Замовлення або створення мистецьких робіт (якщо це не є частиною більшого проекту).

ІНФОРМАЦІЯ ЩОДО ОФОРМЛЕННЯ Й ПОДАВАННЯ ЗАЯВОК:

Терміни: Заявки будуть прийматися постійно і розглядатимуться у наведені нижче терміни, поділені на три цикли.  Проект має розпочинатись не раніше, ніж через 60 днів після відповідного дедлайну. Попереднє рішення про надання або ненадання грантів має бути прийняте приблизно через два тижні після наведених нижче дат розгляду заявок, але можливі затримки, пов’язані з надходженням фінансування.

13 січня, 2020:  комісія почне розглядати заявки, отримані до 23:59 12 січня  2020 року за східно-європейським стандартним часом.

13 квітня, 2020:  комісія почне розглядати заявки, отримані до 23:59 12 квітня 2020 року за східно-європейським стандартним часом.

6 липня, 2020:  комісія почне розглядати заявки, отримані до 23:59 5 липня 2020 року за східно-європейським стандартним часом.

Зауваження:  Організація може подавати тільки одну заявку протягом календарного року. Приватні особи не можуть брати участь в цьому конкурсі. Заявки, оттримані після відповідного дедлайну будуть розглянуті в наступному циклі.   Неповні заявки розглядатись не будуть.

ДЕТАЛЬНІШЕ

Відкрите / Сучасне (урбаністичне) мистецтво

          Ця можливість найкраще підходить для:

- Митців та виконавців (розглядаємо як індивідуальні заявки, так і від організацій та колективів), чия творчість та пошуки пов’язані з національними та світовими практиками з використанням громадських місць.

Ця можливість передбачає:

-Дає змогу підтримати творчий процес і популяризацію мистецтва в публічному просторі, а також залучати до цього різні організації, подібні до Фестивалю Перджине.

- Сприяє інтердисциплінарній творчості (поєднання перформенсу, театру, танцювального мистецтва, новітніх технологій, музики, міських ігор, квестів, інсталяцій тощо), яка допомагає побачити по-новому й експериментально переформатувати урбаністичне середовище та його соціальні зв’язки.

- Підтримує проєкти та заходи з активною участю багатьох охочих, використанням публічного простору й залученням місцевого населення та/або певних соціальних груп.

- Має на меті збільшення проєктів, що спонукають до діалогу між урбаністичним середовищем та його мешканцями, а також підтримку продюсерства та дистрибуції.

Тривалість:

Квітень-липень 2020

Що отримає учасник?

Грант передбачає дві опції:

І – новий проєкт:

■ Фінансування в розмірі до 9 500 євро (загальна сума; з урахуванням: податку, внеску на соціальне страхування, гонорарів, витрат на виробництво, технічних видатків, вартості перекладу та переїзду).

■ Консультації та підтримку в питаннях розвитку та популяризації проєкту від обраних партнерів.

■ 4-5-денну вступну зустріч у вільному форматі в Умбрії (Італія) з участю партнерів (квітень 2020).

■ Оплату проживання (від 5-х до 14 днів), потрібного для підготовки до кожної презентації.

■ Участь у публічному круглому столі, присвяченому мистецтву в громадському просторі, а також у низці дискусій з запрошеними фахівцями (під час Фестивалю «Периферія»; орієнтовно — 2-й вікенд травня 2020); грант покриває переїзди та проживання.

■ Організаційну підтримку (отримання дозволів; контактів), базову технічну підтримку з техперсоналом.

■ Презентацію першої версії проєкту у Фріулі-Венеції-Джулії на фестивалі «(Не)видимі міста» (In\Visible Cities); «Цифрове сміття» (Contaminazioni digitali); 4–14 червня 2020.

■ Презентацію (попередній показ) у культурному центрі Campsirago під час фестивалю Il Giardino delle Esperidi 18–28 червня 2020.

■ Дебют з проєктом на фестивалі в Перджине (орієнтовно — 2-й вікенд липня 2020).

■ Презентація проєкту в Мілані в рамках програми Zona K (вересень 2020 – травень 2021).

 

ІІ – презентація наявного проєкту:

■ Фінансування до 7 500 євро (загальна сума; з урахуванням: податку, внеску на соціальне страхування, гонорарів, витрат на виробництво, техпідтримку, пізніші переклади, транспортування та переїзди) для однієї або двох презентацій проєкту в рамках п’ятьох партнерських програм.

■ Повну оплату проживання (у кімнаті на двох осіб) від 3-х до 5-ти ночей.

■ Організаційну підтримку (отримання дозволів; контактів), базову технічн

ДЕТАЛЬНІШЕ

Культурні столиці України 

Український культурний фонд оголошує Програму «Культурні столиці України». Ця програма надає можливість українським територіальним громадам у майбутньому претендувати на статус Культурної столиці Європи. Метою програми є сприяння промоції та розвитку культури в рамках реформи децентралізації з урахуванням спроможності територіальної громади, потреб й інтересів членів цієї громади.

Бюджет програми* ‒ 40 млн. грн.

Терміни подачі заявки та реалізації проекту

Подача проектної заявки на конкурс: 01.11.2019 – 15.01.2020

Реалізація проекту: з дати підписання грантової угоди – 30.11.2020

Програма підтримує такі сектори культури та мистецтв:

культурні та креативні індустрії

ЛОТ «Велика культурна столиця» стимулює почуття приналежності членів однієї громади до їхнього спільного культурного простору та розвиває культурний туризм в Україні за допомогою почесного річного статусу «Велика культурна столиця», який може бути присвоєний територіальній громаді з населенням більше 100 тис осіб та зі спроможністю реалізувати річну програму культурно-мистецьких проектів.

ЛОТ «Мала культурна столиця» стимулює почуття приналежності членів однієї громади до їхнього спільного культурного простору та розвиває культурний туризм в Україні за допомогою почесного річного статусу «Мала культурна столиця», який може бути присвоєний територіальній громаді з населенням менше 100 тис осіб та зі спроможністю реалізувати річну програму культурно-мистецьких проектів.

         

ДЕТАЛЬНІШЕ 

Інноваційний культурний продукт 

Програма покликана через інновативний підхід розвивати різні сектори культури. Також програма спрямована на створення умов для культурного самовираження шляхом творення інноваційного конкурентоспроможного культурного продукту. Культурним продуктом у рамках програми є творчий та інтелектуальний результат людської праці в процесі культурної діяльності, творення якого направлено на сприяння розвитку культурної галузі.

Бюджет програми* ‒ 102 млн грн

Терміни подачі заявки та реалізації проекту

Подача проектної заявки на конкурс: 01.11.2019 – 15.01.2020

Реалізація проекту: з дати підписання грантової угоди – 30.10.2020

ЛОТ-и 1, 8 підтримують всі сектори культури та мистецтв:

візуальне мистецтво

аудіальне мистецтво

аудіовізуальне мистецтво

дизайн та мода

перформативне та сценічне мистецтва

культурна спадщина

література та видавнича справа

культурні та креативні індустрії

ЛОТ-и 2, 3, 4, 5, 6, 7 підтримують наступні сектори, відповідно:

аудіальне мистецтво

перформативне та сценічне мистецтва

література та видавнича справа

культурна спадщина

культурні та креативні індустрії

ДЕТАЛЬНІШЕ 

Конкурс заявок на створення міжрегіональних хабів з розбудови потенціалу жіночих організацій 

Організація Пакт в рамках проекту «Жінки України: залучені, спроможні, незламні» запрошує українські організації, які працюють у сфері захисту прав жінок (жіночі організації), до участі у конкурсі заявок на Створення міжрегіональних хабів з розбудови потенціалу місцевих жіночих організацій.

Пакт реалізує  проект «Жінки України: залучені, спроможні, незламні», у співпраці з  ВГО Центр «Розвиток демократії» та МБО «Українська фундація громадського здоров’я» за підтримки Міністерства закордонних справ Канади. Мета проекту – підвищення рівня реалізації прав людини жінками та дівчатами та просування ґендерної рівності в Україні.

Через відкритий конкурс буде обрано 5 організацій, які завдяки технічній та фінансовій підтримці проекту «Жінки України: залучені, спроможні, незламні» перетворяться на  мережу  міжрегіональних хабів з розбудови потенціалу місцевих жіночих організацій.

Очікуємо на ваші заявки, а також будемо вдячні за розповсюдження цієї інформації.

Кінцевий термін подачі заявок 19 грудня 2019

ДЕТАЛЬНІШЕ

3-й Конкурс проектних заявок - Програми Транскордонного Співробітництва Польща-Білорусь-Україна 2014-2020

Конкурс спрямований лише на проекти у тематичній цілі СПАДЩИНА у рамках обох пріоритетів:

Промоція місцевої культури та історії

Промоція і збереження природної спадщини.

Конкурс відкрито для мікропроектів (проектів з малим бюджетом), які:

- реалізуються на території Програми:

у Польщі: Кросненьський, Перемиський, Жешівський, Тарнобжезький, Хелмсько-Замойський, Пулавський, Люблінський, Бяльский, Остроленко-сєдлецький, Ломжинський, Білостоцький, Сувальський субрегіони;

у Білорусі: Гродненська, Брестська, Мінська (включаючи місто Мінськ) та Гомельська області;

в Україні: Львівська, Волинська, Закарпатська, Рівненська, Тернопільська та Івано-Франківська області.

- передбачають заходи переважно неінвестиційного характеру;

- ідеї та тематика яких пов'язана з культурною, історичною та природною спадщиною:

створення нових транскордонних контактів і зв’язків між мешканцями,

обмін досвідом та соціальними ініціативами,

спільні традиції прикордонних районів,

туристичні та культурні ініціативи,

культурне різноманіття, меншини та розвиток місцевих громад,

нові події, пов'язані з культурою, мистецтвом, спортом, освітою, промоцією історичної та природної спадщини а також всі подібні заходи, що підтримують транскордонне співробітництво.

- метою всіх мікропроектів повинно бути збільшення кількості відвідувачів об’єктів історичної, культурної чи природної спадщини;

- всі мікропроекти повинні мати транскордонний характер, із залученням партнерів з Польщі та з Білорусі та / або України.

Тривалість конкурсу

Конкурс триватиме з 15 листопада 2019 року по 15 січня 2020 року.

Бюджет конкурсу, співфінансування та гранти

Загальний бюджет конкурсу становить (не менш ніж) 1 286 000 євро. Розмір грантів у даному конкурсі становить від 20 000 до 60 000 євро.

 Максимальний рівень співфінансування становить 90% від прийнятних витрат за проектом.

Подання проектних заявок

Проектні заявки подаються лише в електронній формі через веб-сайт Програми за посередництвом електронного генератора (електронний генератор та інструкція щодо заповнення заявки буде доступна найближчим часом).

Кінцевий термін подання заявок - 15 січня 2020 року (включаючи цей день до 23:59 за центральноєвропейським часом).

Оцінка та відбір проектів

Очікуваний термін завершення оцінки проектів - II квартал 2020 року.

Процес та критерії відбору проектів описані в Посібнику з оцінки та Регламенті діяльності Комітету з відбору проектів.

Детальна інформація про конкурс та підтримку заявників буде опублікована на веб-сайті Програми, тому, будь ласка, регулярно перевіряйте його.

ДЕТАЛЬНІШЕ

Відкрито третій конкурс проектних заявок в межах Програми транскордонного співробітництва ENI Угорщина-Словаччина-Румунія-Україна 2014-2020 рр.

Учасниками конкурсу можуть бути громади та НУО з Івано-Франківської та Чернівецької областей. Проекти повинні відповідати наступним тематичним напрямкам:

- Промоція місцевої культури та збереження історичної спадщини;

- Захист навколишнього природного середовища, зміни клімату;

- Вдосконалення транспортної інфраструктури за для покращення мобільності;

- Безпека.

Дедлайн – 13 лютого 2020 року.

ДЕТАЛЬНІШЕ

 Навчання та 200 000 гривень для енергетичного розвитку громад

ГО “Екоклуб” за підтримки Міністерства закордонних справ Норвегії в Україні шукає активні громади для участі у проекті “Просування сталих енергетичних рішень в громадах (приклади з практики)”.

У рамках проекту ГО:

допоможе ОТГ та муніципалітетам підвищити знання зеленої енергетики;

налагодить співпрацю між місцевою владою, бізнесом та активістами для сталого енергетичного розвитку громади;

фінансово підтримає проекти, які призведуть до зменшення споживання енергії та викидів парникових газів.

Заявниками можуть бути офіційно зареєстровані на момент подачі заявки:

ОТГ та муніципалітети;

неприбуткові громадські організації (зі статусом юридичної особи на території громади, від якої подається заявка);

комерційні організації та фізичні особи-підприємці (ФОП), що ведуть комерційну діяльність на території громади.     

Для подачі заявки Заявник має сформувати команду (мінімум 3-оє осіб), до якої мають увійти: місцева влада, представники(-ці) бізнесу (юридична особа) та громадськості (не обов’язково юридична особа).

Основні етапи проекту:

конкурс заявок серед громад;

відбір 12 громад-переможців;

семінари з розробки та реалізації проектів сталого розвитку у громадах;

розробка проектних ідей;

відбір громад для спів фінансування проектів;

реалізація проектів.

ДЕТАЛЬНІШЕ

***************************************************************** 

Підготовлено у рамках роботи

Секції регіонального розвитку ОТГ

Всі права застережено ©2018-2020 Івано-Франківське регіональне відділення асоціації міст України