В Івано-Франківську відкрили першу в Західній Україні лабораторію відновлення енергії з відходів

В Івано-Франківському національному технічному університеті нафти і газу в межах проєкту "Відновлення енергії з твердих побутових відходів з використанням технологій теплового перетворення в транскордонному регіоні" відкрили першу на заході України лабораторію відновлення енергії з відходів. Українські фахівці співпрацюють та переймають досвід у колег з Угорщини, Румунії та Словаччини. Вартість лабораторного обладнання - понад 40 тисяч євро.

Учасниця проєкту, доцентка кафедри екології Теодозія Яцишин розповіла, що досвід роботи їхня команда переймала у партнерів проєкту з Румунії. Бенефіціарами його є румуни й румунський університет. Вони надавали свої рекомендації та методики, які в Україні потрібно було адаптувати під наші можливості. Команда українських виконавців інноваційного замислу відвідала полігон в селі Рибному, щоб відібрати проби з відходів паперу, скла, пластику та біовідходів.

Координатор проєкту - проректор університету нафти і газу Максим Карпаш - зазначив, що мета лабораторії - визначати енергетичну цінність твердих побутових відходів. Калориметром досліджуватимуть теплотворну здатність, а також здатність певних відходів до розкладання. Такі дослідження необхідні, щоб оцінити економічну та інвестиційну привабливість побудови сортувальних ліній, сміттєспалювальних заводів та біогазових установок тощо.

Лабораторні дослідження в межах проєкту завершаться наприкінці літа або на початку осені.

З нагоди відкриття лабораторії відбувся також міжнародний онлайн-семінар щодо можливостей відновлення енергії з твердих побутових відходів за допомогою технологій термічної обробки.

Джерело: https://galychyna.if.ua/

Всі права застережено ©2018-2023 Івано-Франківське регіональне відділення асоціації міст України