Муніципалітетам сьогодні потрібні три речі: діалог з центральною владою як запорука довіри, бюджет та кадри, - О.Слобожан на Форумі "Діалоги про реформи"

18 листопада Виконавчий директор АМУ Олександр Слобожан взяв участь у онлайн-форумі «Діалоги про реформи: на шляху до Вільнюса».
Захід організовано в рамках проєкту «Базова підтримка “Коаліції Реанімаційний пакет реформ”», що реалізується Коаліцією РПР за підтрики проєкту USAID «Ініціатива секторальної підтримки громадянського суспільства України», який виконує ІСАР «Єднання» у партнерстві УНЦПД та ЦЕДЕМ.
Олександр Слобожан, виступаючи на панельній дискусії "Реформа децентралізації і адміністративно-територіального устрою", наголосив, що стейкхолдерами реформи на 95% є муніципалітети і нині їм насамперед потрібні три речі: діалог з центральною владою як запорука довіри, бюджет та кадри.
Діалог наразі не відбувся, зібралося багато запитань і по реформі, і щодо карантину вихідного дня. Бюджетна децентралізація теж не відбулася. Громади мають дефіцит бюджету та нульові бюджети розвитку. Бюджетну децентралізацію необхідно провести шляхом внесення змін у Податковий і Бюджетний кодекси, які сприятимуть підвищенню ефективності місцевих податків і зборів, обміну інформацією між громадами і фіскальними органами, перегляду пільг. Також потрібен закон про службу в органах місцевого самоврядування, оскільки для передачі нових повноважень потрібні кадри, - сказав О.Слобожан
Виконавчий директор АМУ звернувся до міжнародних партнерів з пропозицією інвестувати в ДФРР для розвитку українських громад.
О.Слобожан закликав Раду донорів об’єднати зусилля для підтримки підписання Президентом України Закону «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо впорядкування окремих питань організації та діяльності органів місцевого самоврядування та районних державних адміністрацій» (законопроєкт № 3651-д), прийнятого Парламентом 17 листопада 2020 року, а також підтримати Мінрегіон і експертів ДФРР.

Всі права застережено ©2018-2021 Івано-Франківське регіональне відділення асоціації міст України