АМУ та Федерація профспілок України не підтримують законопроєкт №0958, що позбавляє громади права контролю за працею

На розгляді Парламенту перебуває законопроєкт № 0958, який позбавляє органи місцевого самоврядування повноважень здійснювати контроль за додержанням законодавства про працю. Позбавлення органів місцевого самоврядування таких прав, фактично, призведе до звуження наявного державного контролю за дотриманням роботодавцями законодавства про працю, і матиме негативний вплив на забезпечення трудових прав та соціальних гарантій працівників.

За даними Державної служби України з питань праці за 10 місяців 2020 року, крім державних інспекторів праці, держаний контроль здійснювали фактично 571 інспектор праці органів місцевого самоврядування, які загалом:

  • провели 1 247 інспекційних відвідувань;

  • виявили 379 неоформлених працівників;

  • склали 204 протоколи і наклали штрафи у сумі 195 тис грн;

  • видали 124 постанови і наклали штрафи у сумі 13,4 млн грн;

  • провели 27,5 тис. інформаційних відвідувань роботодавців з метою інформувати їх та працівників про найбільш ефективні способи дотримання законодавства про працю.

Така статистика свідчить про ефективність роботи інспекторів праці органів місцевого самоврядування, яка дозволяє охопити значну кількість суб’єктів господарювання та оперативно реагувати на порушення трудових прав та соціальних гарантій працівників. Повноваження органів місцевого самоврядування здійснювати державний контроль за додержанням роботодавцями законодавства про працю є особливо актуальними в умовах прогресуючого зростання заборгованості з виплати заробітної плати. Адже, лише за період карантину, починаючи з 1 квітня 2020 року, обсяг заборгованості із заробітної плати зріс більш ніж на 35% та перевищив 4 млрд грн станом на 01.12.2020.

У зв’язку з цим Асоціація міст України та Федерація профспілок України вважають неприйнятними положення законопроекту № 0958, винесеного на повторне друге читання у Верховній Раді України.

Лист Федерації профспілок України

 

 

Всі права застережено ©2018-2021 Івано-Франківське регіональне відділення асоціації міст України