АМУ вітає рішення Уряду про затвердження Порядку використання коштів на Програму медичних гарантій

21 січня на сайті Уряду опублікована схвалена від 13.01.2021 р. постанова №22, яка вносить зміни до Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті на реалізацію програми державних гарантій медичного обслуговування населення.

Також вона розблоковує оплату медичних послуг (включаючи медичні вироби) та лікарських засобів, оплату надання яких у повному обсязі пацієнтам держава гарантує за рахунок бюджетних коштів згідно з тарифом. Такий Порядок діятиме до 31 березня 2021 року.
Нагадаємо, Асоціація міст України за зверненнями органів місцевого самоврядування виявила проблему відсутності затвердженої Програми медичних гарантій на 2021 рік та звернулася до Уряду з цього приводу.
У відповідності до прикінцевих положень Закону України «Про державні фінансові гарантії медичного обслуговування населення» визначається, що з 1 квітня 2020 року реалізація державних гарантій медичного обслуговування населення за програмою медичних гарантій здійснюється відповідно до цього Закону для всіх видів медичної допомоги. Та статтями 3 та 4 цього Закону встановлено, що держава гарантує повну оплату згідно з тарифом за рахунок коштів Держбюджету надання громадянам необхідних їм медичних послуг та лікарських засобів, що передбачені програмою медичних гарантій.
Програма державних гарантій медичного обслуговування населення у 2021 році (згідно постанови Уряду від 21.12.2020 р. №1299) реалізується Національною службою здоров’я для первинної, екстреної, вторинної (спеціалізованої), третинної (високоспеціалізованої), паліативної медичної допомоги, медичної реабілітації, медичної допомоги дітям до 16 років, медичної допомоги у зв’язку з вагітністю та пологами - у період з 1 січня по 31 березня 2021 року, а для реімбурсації лікарських засобів - у період з 1 січня по 31 грудня 2021 року (згідно з Порядком реалізації програми державних гарантій медичного обслуговування населення у 2020 році, затвердженим Урядовою постановою від 5.02.2020 р№65 «Деякі питання реалізації програми державних гарантій медичного обслуговування населення у 2020 році»).
Асоціація міст України вітає рішення Уряду про затвердження Порядку використання коштів на Програму реалізації програми державних гарантій медичного обслуговування населення у 2021 році. Завдяки цьому заклади охорони здоров'я зможуть забезечити надання медичної допомоги жителям територіальних громад.

Аналітичний центр АМУ

Всі права застережено ©2018-2021 Івано-Франківське регіональне відділення асоціації міст України