Міністерство юстиції України оновило мапу нотаріальних округів

Міністерство юстиції України оновило мапу нотаріальних округів країни. В основу була покладена постанова Верховної Ради України «Про утворення та ліквідацію районів» від 17.07.2020 року №807-IX .
Так, з огляду на укрупнення районів був скасований наказ Мін’юсту від 4.03.2016 року №638/5 «Про затвердження Переліку нотаріальних округів в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі» та затверджений Перелік нотаріальних округів в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі.
У Міністерстві визначили, що «географія» вчинення нотаріальних дій і надання реєстраційних послуг нотаріусів поширюється на рівні районів та міст обласного значення, і не розширювали її до обласного масштабу для того, щоб зберегти «сільський» нотаріат. Адже укрупнення адміністративно-територіальних одиниць і концентрація ділової активності на рівні обласного центру може призвести до масової «міграції» професійних кадрів до великих міст, фактично знищивши «сільський» нотаріат.
Також Мін’юст передбачив спрощену процедуру реалізації змін. Вона передбачає, що нотаріусу не потрібно проходити сертифікацію робочого місця, здавати архів. Нотаріус має лише протягом місяця подати заяву (в паперовому чи електронному форматі) до відповідного міжрегіонального управління Мін’юсту, отримати реєстраційне посвідчення про зміну округу, знищити печатку і виготовити нову.
Наказ Мінюсту (переглянути)

Всі права застережено ©2018-2021 Івано-Франківське регіональне відділення асоціації міст України