Парламентський Комітет місцевого самоврядування підтримав пропозиції АМУ до проєкту Держбюджету-2022

6 жовтня Комітет Верховної Ради України з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування розглянув проєкт Закону України «Про Державний бюджет України на 2022 рік» №6000 від 15.09.2021. На засіданні було озвучено пропозиції Комітету до проєкту Державного бюджету на 2022 рік, які спрямовано до парламентського Комітету з питань бюджету. 
Комітет з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудуванням, зважаючи на звернення Асоціації міст України, у пропозиціях до проєкту Державного бюджету-2022 в частині місцевих бюджетів та міжбюджетних трансфертів запропонував: 
1. Передбачити фінансування Програми державних гарантій медичного обслуговування населення на 2022 рік в обсязі не менше 174,0 млрд грн.
2. Передбачити збільшення тарифу за надання медичних послуг, пов’язаних з первинною медичною допомогою, що встановлюються як капітаційна ставка за обслуговування одного пацієнта не менше ніж 1020 грн без зменшення коригувальних коефіцієнтів та з урахуванням збільшення заробітної плати.
3. Передбачити субвенцію з державного бюджету місцевим бюджетам на забезпечення сталого проходження опалювального сезону 2021-2022 років в обсязі 16,0 млрд грн.
4. Передбачити субвенцію з державного бюджету місцевим бюджетам на погашення різниці між фактичною вартістю теплової енергії, послуг з централізованого опалення, постачання гарячої води, централізованого водопостачання та водовідведення, постачання холодної води та водовідведення, що вироблялися, транспортувалися та постачалися населенню, бюджетним установам і організаціям та/або іншим підприємствам теплопостачання, централізованого питного водопостачання та водовідведення, які надають такі послуги, та тарифами, що затверджувалися та/або погоджувалися органами державної влади чи органами місцевого самоврядування, в обсязі 37,0 млрд грн за період 2016–2021 років.
5. Передбачити освітню субвенцію в розмірі не менше 146,0 млрд грн, що врахує підвищення заробітної плати.
6. Передбачити субвенцію на відшкодування місцевим бюджетам коштів на підвищення заробітної плати педагогічним працівникам закладів дошкільної і позашкільної освіти в розмірі не менше 14,4 млрд грн.
7. Передбачити субвенцію на реалізацію протипожежних заходів в закладах освіти (встановлення протипожежної сигналізації, обробки горищ, встановлення блискавкозахисту тощо) в обсязі 7,0 млрд грн.
8. Передбачити субвенцію на організацію харчування в закладах середньої освіти в обсязі не менше 5,5 млрд грн для підтримки громад у процесі реалізації реформи шкільного харчування.
9. Передбачити додаткову дотацію на здійснення переданих з державного бюджету видатків з утримання закладів освіти та охорони здоров’я в обсязі не менше 20,0 млрд грн.
10. Списати 9,0 млрд грн заборгованості місцевих бюджетів перед державним бюджетом за середньостроковими позиками та безвідсотковими позичками за 2009–2014 роки, що утворилася внаслідок неправильного планування державними органами видатків з делегованих повноважень та ін.
Аналітичний центр АМУ

Всі права застережено ©2018-2021 Івано-Франківське регіональне відділення асоціації міст України