В Космацькій громаді запрацювала добровільна пожежна команда

В селі Прокурава Космацька Громада запрацювала добровільна пожежна команда, яка створена силами місцевих мешканців спільно з Асоціацією добровільних пожежних команд Республіки Польща за підтримки Програми ULEAD з Європою / ULEAD with Europe в рамках проєкту «Вдосконалення цивільного захисту в об’єднаних територіальних громадах України». Добровольці мають усе необхідне – від спеціального спорядження, до машини і власного невеличкого депо.

Створення пожежної команди добровольців – це результат річної роботи місцевої влади, навчання та запозичення досвіду у польських колег. У Польщі, за словами керівника проєкту генерала Марека Ковальські, добровільні пожежні команди є дуже популярними, а участь у них вважається почесним обов’язком.

«Коли представники українських громад відвідували наші гміни, то ми намагались показати принцип роботи саме добровільної пожежної охорони, які створюють самі громади для покращення безпеки людей і майна на своїх територіях», - говорить керівник проєкту та представник Асоціації добровільних пожежних команд Республіки Польща Марек Ковальські.

Про пожежну команду в селі Прокурава думали давно, розповідає перший заступник сільського голови Космацької ОТГ Іван Лесів. Адже з центру громади, с. Космач, місцева пожежна команда їде 25-30 хвилин, а з Косова ще довше. Тепер же є і команда добровольців, і пожежна машина і своє маленьке депо.

«Приміщення для пожежної команди збудували силами мешканців села, хтось доклався працею, інші матеріалами. А завдяки співпраці з ДСНС, отримали пожежний автомобіль та спеціальне спорядження для добровольців. Ще декілька комплектів спорядження для вогнеборців передали польські колеги», - каже Іван Лесів.

Всі 12 добровольців пройшли спеціальні навчання від польських фахівців та інструкторів ДСНС в Івано-Франківській області. А в день урочистого відкриття вони прийняли присягу і керівник ДСНС в області вручив їм посвідчення та пообіцяв подальшу співпрацю.

«Це практично перша добровільна пожежна команда в об’єднаній громаді нашої області, люди в якій нестимуть службу на громадських засадах. Дуже важливо, що це місцеві мешканці, які знають територію і зможуть ефективніше та швидше надавати допомогу у гасінні пожеж та інших надзвичайних ситуаціях», - зазначив начальник Управління ДСНС України в Івано-Франківській області Володимир Чернецький.

Цього ж дня новостворена добровільна пожежна команда здійснила і свій перший виїзд на гасіння пожежі. Поки навчальної. Вогонь добровольці успішно приборкали.

Загалом же, як зазначають фахівці, робота добровільної пожежної команди в с.Прокурава значно скоротить час прибуття пожежного автомобіля в межах Прокурати він становитиме до 10-12 хв., а до села Брустури – до 17 хв.
Також на прикладі функціонування команди добровольців в с.Прокурава розпочнеться робота щодо розвитку добровільної пожежної охорони в громаді і створення наступного підрозділу в селі Брустури.

Джерело: https://www.facebook.com/100025697137946/posts/471876337012267/

Всі права застережено ©2018-2021 Івано-Франківське регіональне відділення асоціації міст України