21 вересня в Делятинській ОТГ відбувся круглий стіл "Етнічні можливості Карпат"
21 вересня в Делятині відбувся круглий стіл на тему «Етнічні можливості Карпат». Даний захід проводився Делятинською селищною радою ОТГ, КП «Комунгосп» та «Агенцією розвитку об’єднаних територіальних громад Прикарпаття» у межах реалізації проєкту «Віртульна Делятинщина», який Делятинська селищна рада ОТГ виграла на конкурсі ініціатив місцевих карпатських громад у рамках проєкту «Карпатська мережа регіонального розвитку».
В заході взяли участь селищний голова Богдан Клим’юк, секретар селищної ради Віра Кухтарук, виконавчий директор агенції розвитку ОТГ Прикарпаття Ігор Мельничук, Директор КП «Комунгосп» Ярослав Нищей, начальник відділу освіти, культури, молоді та спортуДелятинської ОТГ Михайло Гаврилюк, приватний сектор, співробітники музеїв, старости та бібліотекари громади.
«У нашій громаді є чимало визначних місць, котрі зможуть зацікавити туриста. У рамках реалізації ініціативи ми вже незабаром оцифруємо 25 об'єктів: храми, музеї, парки, рекреаційні зони тощо. Віртуальні тури відкриють нові перспективи для розвитку туризму у Делятинській ОТГ» – сказав селищний голова Богдан Клим’юк.
Під час заходу було представлено для обговорення 25 об'єктів історико-культурної та природної спадщини для оцифрування їх в 3D тури громадою. Під час презентації найбільш привабливих об’єктів громади спеціаліст Делятинської селищної ради Назар Верстюк наголосив, що: «Розвиток туризму є одним із пріоритетних стратегічних напрямків у соціально-економічному та культурному розвитку Делятинської ОТГ».
Люльчук Надія, екскурсовод туристичного агентства «Файнотур», зазначила, що з давніх часів солеваріння було частиною життя громади і на даний час цей факт є актуальним для створення нового туристичного продукту та брендування території, демонстрації того, як наші пращури виварювали топки солі та створення туристичних аксесуарів.
Працівники відділу освіти, культури, молоді та спорту Делятинської ОТГ бачать потенціал у відновленні розвитку народних ремесл (писанкарства та ткацтва) в закладах освіти та у проведенні майстер-класів для туристів, адже гуцульський колорит завжди манить туристів. Також, варто пам’ятати про сироваріння, що розвивається та було буденністю на наших теренах.
Краєзнавець Світлана Флис запропонувала на сайті туристично-інформаційного центру забезпечувати туристів не лише візуальним оглядом об’єктів, а знайомити їх ще і з історичним описом споруд та пам’яток. Протягом багатьох років вона займається поглибленим вивченням історії Делятинщини, за цей період вона знайшла чимало унікальних фактів та подій, що стосувалися місцевих мешканців. В рамках даного проєкту вона готова поділитися своїми напрацюваннями.
Родзинкою заходу було представлення вже створених 3D турів в с. Татарів працівником компанії ІDRON Дмитром Малишевим
Також, всі охочі мали можливість побувати на вершині гори, яка була задіяна у презентації.
Проєкт реалізується в рамках Програми підтримки ініціатив місцевих карпатських громад, яка реалізується Асоціацією “Єврорегіон Карпати – Україна” та фінансується за кошти обласних бюджетів Львівської, Закарпатської, Івано-Франківської, Чернівецької областей.
Джерело: https://delyatynska-gromada.gov.ua