У Франківську навчальні заклади та тергромади зібралися на ярмарок професій, аби домовитися про співпрацю

 Представники тергромад кажуть, що нині їм бракує фахових працівників і така співпраця допоможе їм розвиватися і приймати фахові рішення.

 «Підписання угоди про співпрацю з навчальними закладами дасть можливість активізувати процес децентралізації і розвитку громад, – говорить Володимир Попович, голова Ланчинської ОТГ. – Зокрема, потрібна участь фахівців у розробці стратегій громад, соціально-культурного розвитку, проведенні енергоаудиту бюджетних установ. Угода дасть поштовх до співпраці. ОТГ мають статус мікро регіону з правом підписання прямих угод і це пришвидшить процес адаптації в діяльності громади на місцях».

 Голова Печеніжинської ОТГ Ігор Довірак додає, що завдяки співпраці ректори університетів побачать проблеми і потреби, які є в громадах. Тоді, можливо, вдасться підготувати необхідних фахівців для роботи в ОТГ.

 Так, голова Тлумацької ОТГ розповідає, що їх земляк розробив у виші план енергоефективності Тлумача. І коли він внесе до цього плану й навколишні села, що нині входять до Тлумацької громади, ОТГ готове заплатити йому за цю роботу.

 Проректорка з науково-педагогічної роботи ІФНТУНГ Ліліана Гораль каже, що університет готує для тергромад фахівців і вже нині активно з ними співпрацює.

 Зокрема, нині ІФНТУНГ надає консультацію з реконструкції і техніко-економічному обґрунтуванню проекту реконструкції колії у Брошнівосадській ОТГ.

 «Наш університет якісно готує кадри як для адміністративноі роботи, так і для технічної, – говорить Гораль. – Наші випускники працюють на посадах фінансистів, економістів, бухгалтерів. Також популярні фахівці з туризму, рентного регулювання і земельного кадастру. Фахівці університету дають консультації з цих питань, зокрема допомагають з енергоаудитом. ОТГ нині потребують кваліфікованих кадрів і ми їм з цим допомагаємо».

 Ректор медуніверситету Микола Рожко каже, що колись райради мали право навчати дітей за рахунок райооних коштів, аби вони потім працювали у районах лікарями. І нині університет повертається до такої практики.

 «Тепер діти з районів можуть навчатися в нас за гроші ОТГ і потім працюватимуть у своїх громадах. Тергромади можуть з нами заключати угоди – ми готові, – каже Рожко. – Согодні за такими угодами у нас вже навчаються два студенти з Тлумача, один з Косова, два з Галича і один із Сумської області».

Міський голова Франкіаська Руслан Марцінків розповідає, що про утворення франківської тергромади поки говорити рано. Припускає, що процес запуститься вже після президентських виборів.

 «Нині Франківськ веде переговори з громадами про створення ОТГ. Основна проблема, що місто не має меж з населеними пунктами, – говорить мер. – Наприклад, хочуть приєднатися Підпечари, але немає межі з Угорниками і Микитинцями. Тому це питання ще треба вирішити».

 Каже, бракує кваліфікованих кадрів, зокрема молоді. Тож місто тісно співпрацює з університетом нафти і газу, де готують управлінців, направляє свої кадри на підвищення кваліфікації.

 Ярмарок відбувся за ініціативи Івано-Франківського регіонального відділення Асоціації міст України.

Директор Івано-Франківського регіонального відділення Юрій Стефанчук звернув увагу, що проведене соціологічне опитування показало, проблема кадрового забезпечення в ОТГ насправді існує.

 «Ярмарок вакансій» передбачає залучення професіоналів для розвитку громади і підвищення кваліфікації працівників, які прагнуть отримати нові знання з огляду на вимоги часу, – говорить Стефанчук. – На жаль, понад 80% випускників вишів не працюють за своїми спеціальностями. Тому в умовах децентралізації, коли в громадах створюють нові робочі місця, дуже важливо залучати молодих, креативних людей з новим баченням розвитку. Ми намагаємось створити умови для зменшення еміграції прикарпатців».

Цього року Івано-Франківське регіональне відділення АМУ вже підписало меморандуми про співпрацю з Прикарпатським університетом ім. В. Стефаника та ІФНТУНГ.

 

Джерело: http://report.if.ua/socium/u-frankivsku-navchalni-zaklady-oblasti-ta-tergromady-zibralysya-na-yarmarok-profesij-aby-domovytysya-pro-spivpracyu-foto/

 

Всі права застережено ©2018-2024 Івано-Франківське регіональне відділення асоціації міст України