Історія успіху

Історія успіху Івано-Франківське регіональне відділення Всеукраїнської асоціації органі місцевого самоврядування «Асоціація міст України» (далі -  ІФ РВ АМУ) утворене у 2000 році. Свою діяльність - ІФ РВ АМУ здійснює відповідно до Конституції України, закону України «Про Асоціації органів місцевого самоврядування, Статуту «Асоціації міст України» та статуту ІФ РВ АМУ.

Структура ІФ РВ АМУ:

-         правління;

-         виконавча дирекція;

-         ревізійна комісія.

Голова Асоціації:

Руслан Марцінків – з 2015 року

Виконавчий директор:

Юрій Стефанчук – з 2016 року.

З 2016 року діяльність – ІФ РВ АМУ постійно трансформується. Зусилля у відстоюванні інтересів територіальних громад, утвердження та сталого розвитку місцевого самоврядування за кращими європейськими стандартами, реалізація всебічних перетворень, децентралізаційна реформа, секторальні зміни досягаються завдяки розширенню площадок для спільної діяльності з органами місцевого самоврядування, експертним середовищем, діловими та науковими колами, представниками громадського сектору та представниками ЗМІ.

Постійний моніторинг, глибокий аналіз проблем і викликів розвитку місцевого самоврядування лягають в основу розробки проектів нових нормативно-правових актів та дозволяють відстоювати інтереси громад на центральному та регіональному рівнях. Сприяє цьому взаємна комунікація та спільна відповідальність, які будуються на партнерських відносинах, доступності та відкритості. Про це свідчить і динаміка щодо членства -  ІФ РВ АМУ:

-         2000-й рік – 15 органів самоврядування;

-         2000-2016 рр. – 35 органів місцевого самоврядування.

-         Станом на 01.09.2018 року – 50 членів. Серед них – 6 міст обласного значення (100 %).

Дотримуючись принципів добровільності, інституційної наступності та вході впровадження реформи місцевого самоврядування (децентралізація), ІФ РВ АМУ, проводить активну, ціленаправлену роботу щодо утворення ОТГ в області. Особливо динамічним цей процес спостерігається протягом 2016-2018 років завдяки чому було утворено 25 ОТГ.

У цілому протягом 2016-2018 років експертами – ІФ РВ АМУ здійснено понад 300 виїздів у населені пункти Івано-Франківщини з різних питань.

ІФ РВ АМУ протягом 2017 – 2018 рр. було проведено 13 практикумів із застосування законодавства, 3 регіональних платформ, 8 прес – турів, 8 обмінних візитів «Маршрутів успіху» за участі виконавчих органів влади, представників міських, селищних, сільських рад та рад ОТГ, депутатського корпусу, членів виконавчих комітетів, керівників структурних підрозділів, підприємств, організацій, установ, представників громадськості, експертів. Це сприяло відкритості діалогу та стало основою спільних напрацювань представників виконавчої влади, місцевого самоврядування, експертів АМУ щодо реалізації закону України «Про внесення змін до ЗУ «Про добровільні об’єднання територіальних громад», сіл, селищ до територіальних громад міст республіканського значення АРК, обласного значення» від 03.04.2018 року.  ІФ РВ АМУ за сприяння виконавчої дирекції АМУ (О. Слобожана) активно залучає до співпраці експертів АМУ. У 2018 році в заходах, які проводилися в області взяли участь: директор Проекту USAID «Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» І. Парасюк, експерт з питань  освіти Л. Мозгова, експерт з питань соціального захисту Н. Миколюк, експерти з місцевого економічного розвитку Д. Серебрянська, експерт з місцевого економічного розвитку Г. Васильченко. Активно проходить процес налагодження співпраці із зарубіжними експертними колами, зокрема із Союзом міст Польщі, який презентує в Україні екс- віце-мер м. Щецин Януш Шевчук.

У свою чергу експерти ІФ РВ АМУ залучаються до заходів, які відбувається під патронатом АМУ. Виконавчий директор ІФ РВ АМУ, експерт з бюджетних питань Ю. Стефанчук, 15-16 травня 2018 року у м. Чернігові взяв участь  у засіданні робочої групи фінансистів, яка здійснює діяльність на території України за сприяння Норвезької Асоціації місцевих і регіональних влад та Норвезького інституту міських і регіональних досліджень. У заході взяли участь представники 14-ти міст України. Юрієм Стефанчуком за результатами досліджень узагальнено кращі практики у сфері фінансів 10-ти міст нашої держави.

З метою розширення діяльності на базі – ІФ РВ АМУ утворено 6 профільних пулів, куди, як зазначалося вище, входять експерти, представники соціально-економічного, громадського секторів, наукових кіл, волонтери, представники ЗМІ.

Рішенням правління від 28.11 2017 року затверджено роботу  Клубу мерів, секції регіонального розвитку, секретарів рад. А також запрацювали програмами «Мер за мера», «Громада пропонує – ІФ РВ АМУ допомагає та сприяє» та «Ділові формати».

Для реалізації нових підходів, напрацювання шляхів удосконалення діяльності, підписано Меморандуми про співпрацю з Прикарпатським національним університетом імені В. Стефаника, Івано-Франківським технічним університетом нафти і газу, Івано-Франківською торгово-промисловою палатою, обласною спілкою журналістів. Розвивається партнерство з проектним центром «Агенти змін» та навчальним центром соціологічних досліджень Прикарпатського національного університету імені В Стефаника, ГО «Ділові ініціативи» та «Громадський формат», іншими.

Значна увага приділяється питанням комунікацій, інформаційної діяльності та обміну кращими практиками. Втілено у життя та реалізовано алгоритм співпраці із ЗМІ, зокрема, у передачі ОТБ Галичина «Про головне в деталях», на радіо «Карпати», у передачі «Сила громад», на сторінках газети «Галичина» під рубрикою «Самоврядування» постійно виступають експерти АМУ, керівники ОТГ, сільських, селищних, міських громад. На сайтах: «Репортер», «Фіртка», «Бріз», «Галка», «Курс», «Правда ІФ» та на ТРК «РАІ», «Карпати», «3-я студія», ОТБ «Галичина» постійно розміщуються матеріали та здійснюються публікації, телепередачі з питань діяльності територіальних громад. В контексті  відкритості та прозорості, підготовлено 12 історій успіху, 12 кращих практик.

В червні 2018 року за сприяння ІФ РВ АМУ розпочав функціонування Логістичний центр, а в серпні – сайт регіонального відділення. Організовано проведення кожної останньої п’ятниці місяця проводиться пряма телефонна лінія «Не будь байдужим до реформ».

З метою активізації громадського сектору, молодіжного та студентського середовища оголошено та конкурс для працівників ЗМІ «Сьогодні креативна ідея – завтра реальна справа», а для підвищення ефективності діяльності громад Прикарпаття – конкурс в номінаціях: інноваційність, місцева демократія, відкрите врядування, інвестиційна привабливість.

Експертами ІФ РВ АМУ спільно з управлінням фінансів виконавчого комітету Івано-Франківської міської ради та ГО «Громадський формат» реалізовано проект «Програмно-цільовий метод, як інструмент належного врядування в Івано-Франківській раді» («Партисипативна демократія та обгрунтовані рішення на місцевому рівні в Україні», фінансованого МЗС Норвегії).

На даний час – ІФ РВ ВАОМС «Асоціація міст України проводить послідовну роботу щодо відстоювання інтересів органів місцевого самоврядування та вирішення питань соціально-економічного розвитку, стратегічного планування, кадрового забезпечення, управлінської діяльності, регіонального та транскордонного співробітництва,  безпечних умов в громадах та молодіжної політики.

Всі права застережено ©2018-2020 Івано-Франківське регіональне відділення асоціації міст України