О.Слобожан: прийняття законопроєкту №3651-д забезпечить врегулювання організації місцевого самоврядування на новій територіальній основі

23 жовтня Виконавчий директор АМУ Олександр Слобожан взяв участь у прямому ефірі програми «Акцент» на Українському радіо на тему «Повноваження органів місцевого самоврядування».

Зокрема, під час ефіру Виконавчий директор АМУ розповів про особливості місцевих виборів 25 жовтня 2020 року та пояснив проблематику організації діяльності органів місцевого самоврядування після їх проведення.

 

Головна проблема полягає в тому, що наразі не розмежовані повноваження органів місцевого самоврядування базового рівня і районного рівня (райдержадміністрації). Якщо Парламент 3 листопада не схвалить законопроєкт №3651-д, який передбачає реорганізацію районного рівня влади та передачу громадам повноважень, а також бюджетних установ: лікарень, шкіл, дитячих садочків, будинків культури, то у нас буде суцільний хаос і плутанина. До речі, законопроєкт №3614, який закріплює за сільськими, селищними, міськими громадами належну ресурсну базу для здійснення повноважень на новій територіальній основі та за яким бюджети громад отримають 60% ПДФО, вже підписаний Президентом України, - зауважив О.Слобожан.

Також Олександр Слобожан наголосив, що процедуру реорганізації потрібно пройти до 1 січня 2021 року, а стартувати слід вже в листопаді, щоб вкластися у ці два місяці. Адже якщо цього не зробити, то, наприклад, буде заблокована робота 353 ЦНАПів, а для громадян це - отримання різноманітних адміністративних послуг: оформлення документів, їх переоформлення, подача документів на землю, на отримання субсидій та пільг, призначених державою тощо.

Всі права застережено ©2018-2022 Івано-Франківське регіональне відділення асоціації міст України