В Оттаві відбулася зустріч делегації АМУ з представниками Федерації канадських муніципалітетів

Делегація Асоціації міст України перебуває в Оттаві (Канада) з навчальним візитом, в рамках якого бере участь у 2019 Open Government Partnership Global Summit.
Навчальний візит організовано Конгресом місцевих та регіональних влад Ради Європи у співпраці з АМУ в рамках проекту «Посилення демократії та довіри на місцевому рівні в Україні», що виконується згідно з  Планом Дій Ради Європи для України на 2018-2021 роки.
У візиті беруть участь Радник Міністра Кабінету Міністрів України Тарас Мельничук, Тернопільський міський голова Сергій Надал, Миколаївський міський голова Олександр Сєнкевич, голова Новопсковської ОТГ Вадим Гаєв, перший заступник голови Красносільської ОТГ Марина Архірій, директор Департаменту надання адміністративних послуг Одеської міської ради Євгенія Абрамова, експерт АМУ Інна Скляр.
28 травня у м. Оттава у сесійній залі міської ради відбулася зустріч делегації АМУ з представниками Федерації канадських муніципалітетів. Під час зустрічі учасники обговорили важливі питання відкритого врядування та децентралізації. Представники міської ради Оттави розповіли, що процес об'єднання був розпочатий ще на початку 2000-х років. Вони поділилися досвідом міста: кількість депутатів було зменшено з 99 до 23. Кожен з депутатів отримує заробітну плату і кошти для утримання свого апарату. Інституту старост немає, представництво громад здійснює депутат. Також відсутня процедура відкликання депутатів або міського голови за народною ініціативою. 
Багато уваги в Оттаві приділяється залученню громадян до участі у виборах. Є процедура попереднього голосування: виборець за 6 днів до проведення виборів може отримати бюлетень і проголосувати раніше. Це дає можливість більшій кількості жителів проголосувати. Кожен громадянин по досягненню 18-річного віку може балотуватися в депутати, адже списки депутатів відкриті, а партії відсутні. Кандидат в депутати має сплатити внесок у розмірі 100 канадських доларів, а кандидат в мери - 200. 
Учасники зустрічі також розглянули питання щодо звернень громадян і публікації відкритих даних. В Оттаві, коли громадяни звертаються з однаковими питаннями до міської ради, влада аналізує цей запит і має прийняти рішення про опублікування такого звернення. Миколаївський міський голова Олександр Сєнкевич розповів про досягнення міста Миколїв щодо відкритості даних та процедури їх опублікування. Зокрема, велика увага приділяється візуалізації інформації, її безпеці та вчасному оновленню.
Після обговорення учасники ознайомились з діяльністю місцевого центру надання адміністративних послуг, який надає понад 200 послуг.
  
Довідка. Федерація канадських муніципалітетів (ФКМ) – національна організація органів місцевого самоврядування Канади, створена у 1901 році з метою підвищення якості життя та забезпечення сталого розвитку місцевих громад шляхом заохочення сильного, ефективного та відповідального місцевого самоврядування. До її складу входить понад 2 000 муніципалітетів, які представляють більше 90% населення Канади, та 19 основних провінційних і територіальних асоціацій муніципалітетів.

Всі права застережено ©2018-2021 Івано-Франківське регіональне відділення асоціації міст України