Книга успіхів

Чотири прикарпатські громади представлено у “Книзі успіхів” в рамках реформи децентралізації

Днями побачила світ “Книга успіхів” – збірка коротких історій(за перше півріччя 2018 року) про те, як децентралізація впливає на життя громад. Видання підготовлене в рамках проекту ПУЛЬС, який Асоціація міст України реалізує за підтримки USAID.

Успіхи громад, висвітлені у книзі, стали результатом активної роботи органів місцевого самоврядування в рамках реформи з децентралізації. Також у “Книзі успіхів” представлено досягнення чотирьох прикарпатських громад, інформує ПУЛЬС Децентралізаційний марафон.

Зокрема це:

Тлумацька ОТГ, де у приміщенні центральної районної лікарні відкрито центр первинної медико-санітарної допомоги. До його складу входять відділення сімейної медицини, амбулаторія загальної практики сімейної медицини у селі Бортники, а також фельдшерсько-акушерські пункти наближених сіл. Заклад надає консультативну допомогу і проводить невідкладні обстеження. Також у Центрі є ліжка денного стаціонару. У лікувально-профілактичній установі працюють 11 терапевтів, педіатрів та сімейних лікарів, щодня вони приймають близько трьох десятків хворих. Жителі мають можливість обрати тут сімейного лікаря.

Більшівцівська ОТГ працює чотири школи, з яких одна – Більшівцівська опорна, де навчаються 366 учнів. Щодня з 4 шкіл-філій до селища курсують шкільні автобуси. Учні цієї школи мають можливість вивчати три іноземні мови: англійську, німецьку і польську. Впродовж року в школі працює волонтер Корпусу миру Нія Велазкес зі США. Два перші класи закладу вже випробували на практиці новий державний стандарт початкової освіти, за яким уже з 1 вересня 2018 року навчатимуться першокласники по всій Україні. Один з цих класів фінансується з місцевого бюджету. Для організації сучасного освітнього простору громада виділила 130 тис. грн.

Верхнянська ОТГ, після створення якої її бюджет значно зріс. На сьогодні чимало коштів спрямовано на ремонт доріг, будівництво водогону, капітальний ремонт шкіл, дитсадків та амбулаторій. Здійснено капітальний ремонт в амбулаторії села Довгий Войнилів, відремонтувано ФАПи та проведно опалення, закуплено медтехніку і сумки для медикаментів. В усіх населених пунктах встановлено вуличне освітлення. При сільраді запрацювали центр соціальних служб для молоді, територіальний центр допомоги самотнім громадянам, центр надання адміністративних послуг і комунальне підприєм-ство «Верхнянський господар». У Верхнянській школі проведено енергоефективну модернізацію будівлі, у Станьківській – облаштовано новенький спортивний майданчик. У селах громади встановлено сонячні міні-електростанції.

 

 

Посилання на книгу: http://auc.org.ua/sites/default/files/library/knygauspihiv1qpravkaweb.pdf

 

Всі права застережено ©2018-2023 Івано-Франківське регіональне відділення асоціації міст України