У Франківську встановлюють станції, які вимірюють якість повітря та рівень шуму

У рамках проекту EcoCity в Івано-Франківську почали встановлювати пристрої моніторингу стану якості повітря.

Про це повідомив начальник міського управління транспорту і зв’язку Олег Ганчак.

“Проект EcoCity – це мережа пристроїв моніторингу стану якості повітря, розміщених в місті. Ці станції визначають забрудненість повітря і додаткові показники (температуру, вологість, атмосферний тиск, рівень шуму)”, – повідомив Ганчак.

Дані з сенсорів на станції обробляються платформою Arduino і надсилаються на сервер. Після цього дані виводяться в зручному вигляді на сайті FreeАrduino, які може переглянути кожен житель міста.

Такі станції дозволяють моніторити забрудненість в місті, а також аналізувати ці дані, щоб виявити джерела забруднення.

Екологи можуть використовувати дані з станцій для різних розрахунків. Також таким чином можна доводити інформацію про стан забрудненості повітря до людей і популяризувати екологічний рух серед населення.

Наразі в Україні це перший такого роду проект.

До цього такі проекти існували тільки в країнах Європейського Союзу, США, Китаю та інших розвинених країнах.

Вартість пристроїв відносно висока (від 1000 доларів США). В Івано-Франківську закупили і встановлять п’ять таких пристроїв.

Перший пристрій уже встановлений на фасаді ресторану Urban Space.

Другий пристрій контролю встановлено на електронному табло зупинки “Золота Нива” на вулиці Симоненка. Також у планах встановити такі пристрої на вокзалі, біля ЦУМу та кінотеатру “Космос”.

Джерело:https://rubryka.com/2019/01/03/u-frankivsku-vstanovlyuyut-stantsiyi-yaki-vymiryuyut-yakist-povitrya-ta-riven-shumu/?fbclid=IwAR06GbXtKXigJiTK53R6sRjH7q-UG8Obn0aiDjiz0Zbxx73NVQL1nqSYNIY

Всі права застережено ©2018-2023 Івано-Франківське регіональне відділення асоціації міст України