Центральна міська клінічна лікарня отримала нове обладнання завдяки міжкордонному проєкту

Міська лікарня Сігету Мармацієй (Румунія) у партнерстві з комунальним некомерційним підприємством «Центральна міська клінічна лікарня Івано-Франківської міської ради» реалізовують проєкт «Спільні ініціативи та рішення у сфері охорони здоров’я у транскордонній Румунії-Україні», код проєкту HUSKROUA/1702/8.2/105, що фінансується в рамках Програми транскордонного співробітництва  Європейського інструменту сусідства Угорщина-Словаччина-Румунія-Україна 2014-2020.

Мета проєкту – поліпшення медичних послуг населенню Івано-Франківська, Сігету Мармацієй та їх прилеглих територій, загалом для  близько 396480 осіб.

Загальна вартість проєкту складає 962674,72 євро, з яких 866407,24 євро грант Європейського Союзу. Бюджет міської лікарні Сігету Мармацієй (Румунія) становить 562674,72,75 євро, з яких 56267,472 євро (10%) – власний внесок. Бюджет комунального некомерційного підприємства «Центральна міська клінічна лікарня Івано-Франківської міської ради» – 400000,00 євро, з яких 40000,00 євро (10%) є внеском виконавчого комітету Івано-Франківської міської ради.

В процесі реалізації першої групи заходів «Придбання медичного обладнання» було закуплено 52 одиниці медичного обладнання для міської лікарні Сігету Мармацієй (Румунія) та 13 одиниць медичного обладнання для КНП «Центральна міська клінічна лікарня Івано-Франківської міської ради». В результаті закупівлі оновлено обладнання в 6 відділеннях КНП «Центральна міська клінічна лікарня Івано-Франківської міської ради», придбано 3 монітори спостереження за пацієнтом, 2 наркозні апарати,  2 апарати штучної вентиляції легень, а також багатофункціональний та переносний УЗД апарати, автоматичний біохімічний аналізатор, автоматичний коагулометр, лазерний фотокоагулометр та мікроскоп з асистентом для офтальмології. Два партнери отримали користь від використання нового медичного обладнання, значно підвищили якість медичних послуг та покращили умови діяльності в закладах.

Другою групою заходів є «Спеціалізовані тренінги», що складаються з 5 спеціалізованих  воркшопівз яких успішно проведено. Перший воркшоп на тему: «Роль і значення лапароскопії в діагностиці та лікуванні гострих хірургічних захворювань черевної порожнини» пройшов у м. Івано-Франківську у грудні 2019 року, а другий  – «Догляд за хронічними ранами та стомою», організований партнером з Румунії, відбувся в онлайн форматі у листопаді 2020 року. В рамках реалізації проєкту заплановано провести ще 3 навчальні онлайн-заходи: «Цінність швидкого і якісного лабораторного обстеження в діагностиці в умовах невідкладної допомоги пацієнтам» і «Переваги використання якісного обладнання в діагностиці та лікуванні очних захворювань» (тренерами з м. Івано-Франківськ) та «Механічна вентиляція – інвазивна та неінвазивна» (тренерами з м. Сігету Мармацієй). Всі воркшопи відбуваються за участю представників обох партнерів проєкту, що в результаті підвищує професійний рівень персоналу обох медичних закладів.

Джерело: https://galka.if.ua

 

Всі права застережено ©2018-2021 Івано-Франківське регіональне відділення асоціації міст України