Уряд схвалив порядок обміну податковою інформацію з ОМС у розрізі юридичних осіб

16 червня 2021 року на черговому засіданні Уряд прийняв постанову «Про затвердження Порядку обміну інформацією між органами, що контролюють справляння надходжень бюджету та органами місцевого самоврядування».
Порядок визначає механізм інформаційної взаємодії між Мінфіном, ДПС, Казначейством та органами місцевого самоврядування через Інформаційно-аналітичну систему управління плануванням та виконанням місцевих бюджетів «LOGICA». До Асоціації міст України надходив на погодження відповідний проект постанови. АМУ розглянула проект постанови і в цілому погодила порядок обміну податковою інформацію у розрізі юридичних осіб.
Водночас АМУ зазначила щодо обміну податковою інформацією про платників податків - юридичних осіб: залишається невирішеною проблема реалізації порядку надання звітності в розрізі платників податків - юридичних осіб органам місцевого самоврядування, що визначений наказом Мінфіну №723 від 23.11.2020. Асоціація міст України 20 травня 2021 року звернулась до Мінфіну з проханням доопрацювати порядок обміну інформацією, визначений наказом №723.
Також АМУ висловила ряд зауважень та пропозицій щодо подальшого удосконалення обміну податковою інформацією між органами, що контролюють справляння надходжень бюджету, та органами місцевого самоврядування (місцевими фінансовими органами), зокрема в частині обміну податковою інформацією у розрізі платників податків - фізичних осіб та функціонального посилення ІАС «LOGICA» доопрацьованими компонентами АІС «Податковий блок».
Асоціація звернула увагу Мінфіну на необхідність закріплення законодавчих підстав для здійснення обміну податковою інформацію у розрізі платників податків - фізичних осіб. І звернулась з проханням до міністерства ініціювати відповідний законопроект змін до Податкового кодексу України.
Окрім цього, АМУ повідомила, що при виконанні функцій органами місцевого самоврядування з питань координації дій щодо забезпечення надходжень до бюджетів громад проблемними є ряд питань, що спричинені недоліками інформаційних баз.

У зв’язку із цим АМУ звернулась до Мінфіну з проханням опрацювати зазначені проблемі питання і посилити функціональне наповнення ІАС «LOGICA» шляхом включення до такої інформаційно-аналітичної системи доопрацьованих, з урахуванням зазначених зауважень, компонентів АІС «Податковий блок».

Лист АМУ

Всі права застережено ©2018-2021 Івано-Франківське регіональне відділення асоціації міст України